V Německu zakázali radikální spolek, imám hlásal zabíjet nevěřící

Hesenské ministerstvo vnitra zakázalo muslimský radikální spolek v Kasselu, jehož vedoucí imám v kázáních podněcoval nenávist a vybízel k zabíjení jinověrců. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na sdělení ministerstva.

Německé město Kassel – ilustrační foto
Zdroj: commons.wikimedia.org Autor: ChristosV

Zákazem Islámského kulturního spolku Almadinah tak byla poprvé v Hesensku zastavena činnost některého salafistického sdružení. „Tímto rozhodnutím jsme džihádistické salafistické scéně v Kasselu vzali ústřední prostor k radikalizování,“ citovala agentura hesenského ministra vnitra Petera Beutha.

Hlavní imám kasselské mešity, který byl zároveň členem představenstva zakázaného spolku, a jeden další imám podle ministerstva ve svých kázáních často vyzývali ke svaté válce a k zabíjení věřících jiných náboženství než muslimského.

Kromě toho vyšetřovatelé zjistili, že někteří muslimové, kteří mešitu navštěvovali, vycestovali do Sýrie. Loni v listopadu mešitu a některé další objekty spojené se spolkem Almadinah prohledalo při razii více než 160 policistů.

Podobný spolek radikálních muslimů, Německojazyčný islámský kruh Hildesheim, zakázaly minulý týden úřady ve spolkové zemi Dolní Sasko. Podle tamního zemského ministerstva vnitra v něm radikálové mimo jiné motivovali muslimy k účasti v bojích na Blízkém východě.