Fronta na autobus u stanice Waterloo

Stávka v londýnském metru zasáhla miliony lidí

Miliony lidí, kteří v Londýně dojíždějí do práce, se kvůli stávce tamního metra potýkají se zpožděním. Stávka zasáhla velkou část podzemní dráhy, což spoustu lidí značně rozladilo, informují tamní média. Kvůli přílišnému náporu cestujících muselo být evakuováno vlakové nádraží Clapham Junction. 

 

Několik linek vedoucích centrem Londýna bylo v době ranní dopravní špičky uzavřeno. Mnoho lidí tak bylo nuceno jít pěšky nebo se museli pokusit dostat do některého z přeplněných autobusů. Na jedné z náhradních autobusových linek v jižním Londýně musel řidiče navigovat cestující, všímá si web BBC.

Pokud mohli, volili mnozí Londýňané i práci z domova. Ostatní linky podzemní dráhy jezdily jen občas a večer se má situace ještě zhoršit, uvedla agentura AP.

Stávka zasáhla také spojení metrem na terminály londýnského letiště Heathrow, stejně jako spojení na hlavní londýnská nádraží. Kvůli přeplněnosti muselo být evakuováno nádraží Clapham Junction, píše web BBC. 

Dopravní odbory protestují proti rušení pracovních míst a zavírání pokladen, kde se prodávají jízdenky do metra. Personál metra vstoupil do stávky v neděli v 18:00 místního času (19:00 SEČ) a chce v ní setrvat až do konce pondělní přepravy.

Londýnské metro ve všedních dnech přepraví asi čtyři miliony cestujících.