Americká zpěvačka z talentové soutěže byla po koncertě zastřelena

Neznámý muž zastřelil mladou americkou zpěvačku Christinu Grimmieovou, která se předloni proslavila v talentové soutěži Hlas. Stalo se tak krátce po skončení jejího pátečního koncertu v Orlandu na Floridě. Střelec vzápětí spáchal sebevraždu. Motiv činu policie zjišťuje.

Americká zpěvačka Christina Grimmieová
Zdroj: ČTK/AP Autor: Katie Darby

Pachatel ozbrojený dvěma pistolemi vypálil na Grimmieovou ve chvíli, kdy po pátečním koncertě dávala svým příznivcům autogramy. Její bratr podle policie vzápětí proti střelci zakročil, ten však obrátil jednu ze zbraní proti sobě. 

Koncert, na němž Grimmieová vystoupila společně s kapelou Before You Exit, skončil krátce po desáté večer místního času (po 4:00 SELČ) a ke střelbě došlo nedlouho poté. Těžce zraněnou zpěvačku převezla sanitka do nemocnice, lékaři jí však již pomoci nedokázali.

Podle policie není jasné, jaký byl střelcův motiv ani jak se mu podařilo se zbraněmi na koncert proniknout. „Nevíme, jestli to byl jen šílený fanoušek, který ji sledoval na twitteru a dalších sociálních sítích,“ řekla médiím seržantka Wanda Migliová.

Podle ní zatím ani není zřejmé, jak byla zajištěna ostraha vystoupení, jemuž přihlížela asi stovka lidí. Během autogramiády, kterou přerušila střelba, jich podle ní na místě zůstala jen malá část. Policie ocenila jednání zpěvaččina bratra, který zabránil tomu, aby střelec ublížil ještě někomu dalšímu. 

Dvaadvacetiletá zpěvačka skončila v roce 2014 v talentové soutěži Hlas na třetím místě, její nahrávky na videokanálu YouTube si získaly statisíce fanoušků. Ohlas měly její popové taneční písně zvláště u velmi mladého publika. „Nemáme slov. Ztratili jsme krásnou duši s úžasným hlasem,“ reagovali na zprávu o tragédii pořadatelé soutěže.