Žena z bavorského Wallenfelsu se přiznala k vraždě několika dětí

Matka dětí, jejichž nejméně osm těl policie ve čtvrtek našla v domě v bavorském Wallenfelsu, se přiznala k zabití několika dětí, které porodila živé. Žena už byla zatčena kvůli podezření na několikanásobnou vraždu, informovala podle agentury DPA mluvčí policie.

Policie podezřelou 45letou ženu zadržela v pátek večer v penzionu v Kronachu, který leží zhruba 15 kilometrů od Wallenfelsu. Obě obce leží několik desítek kilometrů od českých hranic.

Zatím není známo, kdy děti zemřely. Jejich těla byla v pátek přepravena k pitvě do Erlangenu. Její výsledky jsou ale očekávány nejdřív počátkem příštího týdne.

Třítisícový Wallenfels je v šoku. Lidé přinášejí svíčky, plyšáky a porcelánové andělíčky před dům, v němž rodina žila. Podle bulvárního deníku Bild žena v domě bydlela 18 let, na konci září se ale vystěhovala. Se svým mužem má údajně tři děti, další čtyři má prý z jiných vztahů.

Kriminální psycholožka Monika Frommelová se domnívá, že žena pravděpodobně tajila svá těhotenství. Dělají to duševně narušené ženy ze všech společenských vrstev, řekla Frommelová DPA.