Krádeže se účastnilo i dvouleté batole, tvrdily indické policejní spisy

Policie v severoindickém státu Uttarpradéš obvinila z krádeže dvouletého chlapečka jménem Ráví. Byl totiž uveden jako spolupachatel v policejní obžalobě tří mužů, z nichž jeden je chlapcův příbuzný, informovala stanice BBC.

Policisté se prý dítě pokusili zatknout, tím ale natolik vyděsili jeho otce, že popadl chlapce do náručí a vyrazil k soudu, aby situaci vysvětlil. Rávího jméno nicméně ze zatykače zmizelo až po zásahu policejních náčelníků.

Tři dospělí muži, které policie podezírá z krádeže v jedné vesnici, už jsou ve vězení. Jak se Rávího jméno dostalo do policejních dokumentů, sestavených na základě výpovědi okradených vesničanů, není jasné.

/*json*/{"map":{"lat":27.579367113118238,"lng":81.79524713437493,"zoom":5,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Do sedmi let bez obvinění

Podle indických zákonů policie nesmí obvinit ze zločinu dítě mladší sedmi let, ale v minulosti se vyskytlo několik případů naznačujících, že ani toto omezení nemusí platit vždy a všude. Například loni, také ve státě Uttarpradéš, byli dva policisté zbaveni svého postavení kvůli tomu, že z nátlaku před doplňkovými volbami obvinili ročního podezřelého.

Strážci zákona ve státu Bihár zase před čtyřmi lety obvinili z narušování voleb do vesnické rady pětiletého chlapce. Později však přiznali, že se spletli a že rušivým živlem byl hochův starší bratr. V roce 2006 zde obvinili z útoků na policisty a napomáhání k útěku z policejní cely šestiletou dívku.

V sousedním Pákistánu se podle BBC obvinění z vražedných úkladů, ohrožování policie a vměšování do státních záležitostí dočkala dokonce devítiměsíční holčička.