PODÍVEJTE SE: Oklahomou se prohnalo ničivé tornádo

Tulsa (USA) - Nejméně tři tornáda zasáhla americkou Oklahomu. Nejvíc zasaženo bylo město Tulsa, kde zemřel jeden člověk a dalších patnáct je zraněných. Tornáda ničila domy a převracela auta. Desetitisíce lidí se ocitly bez elektrického proudu.

Prudký vítr poničil v Tulse parcelu s desítkami mobilních chatiček a karavanů. Obyvatele jednoho z těchto obydlí vítr zabil, dalších patnáct podle šéfa místní policie zranil. „Mohlo to být mnohem horší,“ konstatoval šerif okresu Tulsa Billy McKelvey. Podobně hovoří i meteorologové. Letošní tornádová sezona je podle nich oproti minulým letům zatím velmi mírná. 

Video V Oklahomě řádilo tornádo
video

V Oklahomě řádilo tornádo

Ve středu bylo kromě vzdušného víru v Tulse registrováno několik dalších tornád na území Oklahomy či Arkansasu, které přerušily dodávku elektřiny do více než 50 tisíc domácností. Celkově ale počet tornád v březnu v této oblasti USA letos stěží přesahuje desítku. Normálně je tornád napočítáno kolem stovky.

/*json*/{"map":{"lat":36.15251784005685,"lng":-95.87801059999998,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/