Muž, který útočil mačetou na letišti v New Orleans, měl výbušniny

New Orleans - Muž, který v letištní hale terminálu v New Orleans na kontrolním stanovišti zaútočil na pracovníky ostrahy mačetou a sprejem proti hmyzu, možná plánoval bombový útok, uvedla místní policie, která v jeho batohu našla šest podomácku vyrobených výbušnin. Ostraha letiště jej postřelila poté, co pořezal jednu z pracovnic a způsobil jí lehká zranění. Postřelený muž nyní leží v nemocnici ve vážném stavu.

Třiašedesátiletý Richard White přišel na letiště a chtěl projít přes místo, kde se kontrolují palubní vstupenky. Zde se ho pokusil zastavit jeden z pracovníků bezpečnostní služby. Muž v tu chvíli vyndal sprej proti hmyzu, postříkal příslušníka ostrahy a několik okolostojících pasažérů. Poté vytáhl mačetu, kterou měl strčenou za opaskem, a pořezal jednu z pracovnic kontroly.

Pak se podle šerifa Newella Normanda pokusil s mačetou proběhnout rámem na detekci kovů a zaútočil na dalšího ze členů ostrahy, který však úder mačetou zablokoval pomocí kufru. Když prošel rámem, začal pronásledovat prchající členku ochranky, která na něj začala střílet. Střely zasáhly útočníka do obličeje, hrudníku a stehna. Jedna ze střel poranila i dalšího z agentů ochranky. Jeho zranění však bylo pouze lehké.

Newell Normand, šerif New Orleans:

Newell Normand, šerif New Orleans„Přišel na kontrolní stanoviště, přistoupil k letištnímu pracovníkovi, který kontroloval letenky. Následně vytáhl sprej proti hmyzu a začal útočit muži do obličeje. Pak zaútočil na další pracovníky - muže a ženu. Tu poranil mačetou.“


Policie na dnešní tiskové konferenci oznámila, že ve Whiteově batohu nalezla šest zápalných lahví připravených k použití. V jeho autě navíc objevila nádrž s acetylenem a několik dýmových pum. Policisté mají podezření, že muž je duševně nemocný.

Jak se útočník, který bydlí ve městečku Kenner vzdáleném asi tři kilometry od letiště, do odletové haly dostal, policie zatím neví, stejně tak, zda měl v plánu někam letět. Motiv jeho činu policisté vyšetřují. Muž však na otázky policie nereaguje.

Úřad starosty New Orleans v prohlášení uvedl, že situace na letišti je pod kontrolou a terminál bezpečný. Veřejnost není nijak ohrožena a provoz na letišti se vrátil do normálu. Letištní hala B, kde se incident uskutečnil, byla po dočasném uzavření znovu otevřena.

/*json*/{"map":{"lat":29.994097495587805,"lng":-90.26456619999999,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/