Počet obětí výbuchu v mexické dětské nemocnici stoupl na tři

Mexiko - Čtvrteční exploze plynu v dětské nemocnici s porodnicí Cuajimalpa v mexické metropoli si podle aktualizované bilance ministerstva zdravotnictví vyžádala tři mrtvé, včetně dvou novorozenců, a zhruba 70 zraněných. Podle záchranářů v troskách již nikdo není. 

Na místě neštěstí zahynula pětadvacetiletá zdravotní sestra s asi dvoutýdenním novorozencem, další novorozenec po několika hodinách podlehl těžkým zraněním. Mezi zraněnými je 21 dětí, devět z nich je podle lékařů ve vážném stavu. Vážně zraněno bylo také sedm dospělých.

Video Oběti mexického výbuchu jsou tři
video

Oběti mexického výbuchu jsou tři

Velká část budovy nemocnice se po explozi zřítila, v době neštěstí v ní bylo 110 lidí. Na záchranných operacích se podílela více než tisícovka hasičů, zdravotníků a policistů. Ve čtvrtek pozdě večer místního času záchranáři uvedli, že pod troskami už žádní další lidé nejsou.

Zraněné v nemocnicích již navštívili starosta města Miguel Ángel Marcera a mexický prezident Enrique Peňa Nieto. V souvislosti s výbuchem zadržela policie tři pracovníky z plynárenské firmy, kteří z cisterny pumpovali propan do nemocničního zásobníku. Jde sice o rutinní záležitost, problém ale zřejmě způsobila poškozená hadice. Únik plynu se pracovníci nejdříve snažili zastavit sami, pak ale přivolali hasiče. Ti dorazili v době, kdy už z cisterny šlehaly plameny.

/*json*/{"map":{"lat":19.347788173387645,"lng":-99.30072092513126,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/