Teherán do své kritiky zahrnul také Velkou Británii. Irácké ministerstvo zahraničí si totiž myslí, že film se na internet dostal díky jedné britské organizaci. „Tento ohavný čin nizozemského poslance a jedné britské instituce dokazuje zlo a hlubokou pomstychtivost, kterou chovají občané Západu proti islámu a muslimům,“ řekl mluvčí ministerstva Alí Hosajní.
Skupina Liveleak.com na své webové stránce oznámila, že umožnila Wildersovi zveřejnit film, protože podporuje svobodu projevu. Ačkoli není jasné, v jaké zemi působí, jako kontakt poskytla britská telefonní čísla.
Hosajní vyzval nizozemskou a britskou vládu a také celou Evropskou unii k „okamžitému zásahu, který skoncuje se šířením hříšného protiislámského a nekulturního filmu“.
Zástupci jordánských médií se kvůli filmu sešli už ve čtvrtek večer a shodli se, že zahájí soudní řízení proti Wildersovi a zasadí se o bojkot nizozemských výrobků. Vyzvali také účastníky víkendového arabského summitu, aby „tuto nepřátelskou protiislámskou kampaň odsoudili“.
Mluvčí indonéského ministerstva zahraničí řekl, že Jakarta považuje film za „matoucí a naplněný rasismem“. Jeho produkce je prý nezodpovědný čin, spáchaný pod rouškou svobody projevu.
Před zveřejněním filmu se konaly v muslimském světě demonstrace proti Nizozemsku a také proti Dánsku, a to kvůli karikatuře proroka Mohameda dánského kreslíře Kurta Westergaarda. Karikatura se objevila i ve Wildersově filmu a Dán chce Nizozemce zažalovat za porušení autorských práv.
Reakce evropských muslimů jsou umírněné. „V zásadě jsme tušili, co bude film obsahovat. Film nepřináší nic nového, co by nebylo řečeno už v minulých letech. Obsahuje například různé prvky vytržené z kontextu a polopravdy,“ myslí si Vladimír Sáňka z Islámské nadace v Praze.