Při explozích a požáru v bangladéšském hotelu až 50 zraněných

Dháka - Podle prvních informací si exploze a následný požár v devítipodlažním hotelu v centru bangladéšského hlavního města Dháky vyžádaly třicet až padesát zraněných.

Podle agentury Reuters otřásly hotelem Orchard Plaza dva výbuchy, po nichž začala vyšší patra budovy hořet. Policie se domnívá, že by příčinou mohl být únik plynu. V hotelu byli ubytovaní krom Bangladéšanů také hosté z Nepálu, Singapuru, Srí Lanky a Indie. „Nebyla to bomba,“ řekl novinářům jeden ze zasahujících hasičů.  

První výbuch se ozval v neděli kolem čtvrt na deset večer místního času (17:15 SELČ) v šestém podlaží hotelu. „Vyběhl jsem z pokoje a po nějaké době jsem se vrátil zpátky. Pak se půl hodiny před půlnocí ozval mnohem silnější výbuch u střechy a z hotelu okamžitě vyběhli všichni hosté,“ řekl Ašiš Čokhani z Nepálu, který přijel do Dháky na obchodní cestu.

„Prozkoumáme to tu celé. Bomba nebo plyn, je to závažný incident a my ho bereme velmi vážně z hlediska bezpečnosti,“ uvedl vysoký policejní důstojník, který neuvedl své jméno.