Favoritem voleb je Gašparovič, kterého podporuje vládnoucí levicová strana Směr. Ten se o post hlavy státu podle všeho utká právě s poslankyní Radičovou. Podle průzkumů ho podporuje 48 procent voličů, zatímco Radičovou 35 procent.
Jak uvedla slovenská zpravodajka ČT Olga Baková, opozice se zjevně nepoučila z chyb ve volbách v roce 2004, kdy se nedohodla na jediném společném kandidátovi. Právě účast Mikloška v minulých volbách, kdy kandidoval ještě za Křesťanskodemokratické hnutí (KDH), přispěla pravděpodobně k tomu, že do druhého kola tehdy nepostoupil volební favorit Eduard Kukan, čímž se cesta na hrad otevřela Gašparovičovi. Mikloško v roce 2004 získal 6,52 procenta voličských hlasů a KDH počátkem roku opustil pro neshody s vedením.
Vlastního kandidáta postaví zřejmě i další dvě vládnoucí strany. Lidová strana-Hnutí za demokratické Slovensko (LS-HZDS) uvažuje o nepolitickém kandidátovi, o funkci hlavy státu se už po dvou neúspěšných pokusech naopak nebude ucházet její předseda a expremiér Vladimír Mečiar. Slovenská národní strana (SNS) se zatím nevyjádřila
Záměr ucházet se o prezidentskou funkci už ohlásila i bývalá poslankyně Komunistické strany Slovenska Dagmar Bollová. Spekuluje se také o kandidatuře bývalého ministra vnitra Ivana Šimka anebo předsedkyně mimoparlamentního Svobodného fóra Zuzany Martinákové.
