Čech dostal v Británii čtrnáctkrát doživotí

Londýn - K doživotnímu trestu vězení byl minulý týden v Británii odsouzen šestatřicetiletý Čech, který loni v Londýně brutálně znásilnil dvě Češky a jednu Slovenku. Uvedly to internetové stránky The London Daily News. Český násilník Vladimír Pokorný byl uznán vinným ze 14 trestných činů. Vzhledem k tomu, že právní systém v Británii tresty sčítá, byl Čech odsouzen k doživotí čtrnáctkrát.

Odsouzený český občan si vybíral oběti, kterým bylo 20 až 23 let, v levném hotelu Velehrad, který je centrem české a slovenské křesťanské komunity v Londýně nedaleko stanice Notting Hill. K pohlavnímu styku je nutil pomocí nože a krutého bití, také je okrádal. Češky napadl v září, Slovenku v prosinci, kdy byl i zatčen.

Usvědčit muže se podařilo hlavně díky výpovědím Češek, které se po návratu do ČR obrátily na policii a poté se vrátily do Británie svědčit u soudu. Britská policie se domnívá, že odsouzený Čech spáchal nejspíš v Británii více trestných činů, než které se mu podařily dokázat.

Muž byl podle The London Daily News v minulosti několikrát odsouzen i v Česku. Kdy přesně přijel do Británie, není známo, podle vyšetřovatelů zde ale pobýval nejméně od března 2007.   

Zacházení muže s dívkami označili vyšetřovatelé za sadismus. Podle The London Daily News ale přesto může po osmi letech žaláře žádat o podmínečné propuštění.

Britská policie ve spolupráci s českou zatkla násilníka Vladimíra Pokorného.
Britská policie ve spolupráci s českou zatkla násilníka Vladimíra Pokorného.
Více fotek
  • Britská policie ve spolupráci s českou zatkla násilníka Vladimíra Pokorného. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/426/42533.jpg
  • Britský soud odsoudil Čecha na doživotí. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/426/42536.jpg
  • Vladimír Pokorný dostal v Británii 14x doživotí. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/5/426/42531.jpg