Branson vyrazil z New Yorku přes Atlantik, chce překonat rekord

New York - Britský miliardář Richard Branson se pokouší o nový rekord. Chce přeplout Atlantik za míň, než 6 dní, 17 hodin, 39 minut a 52 vteřin. Takový je totiž poslední rekord z roku 2003. Branson už vyrazil z New Yorku do Británie. Majitel skupiny Virgin Group podniká například v hudebním průmyslu nebo letecké dopravě, jeho firma Virgin Galactic také vyvíjí letoun pro komerční lety do vesmíru.

Osmapadesátiletého podnikatele a dobrodruha doprovázejí na jeho plachetnici Virgin Money o délce 30 metrů jeho dvě děti ve věku 26 a 23 let. Posádku dále tvoří například britský jachtař a trojnásobný olympijský šampion Ben Ainslie.

Slavný Brit je činný v mnoha oblastech. Jeho firma Virgin Galactic je jedním z účastníků závodů o prvenství v komerčním létání do vesmíru.   Branson v létě představil vlastní nosný letoun, který má v roli prvního stupně rakety umožňovat jeho komerčnímu plavidlu SpaceShipTwo balistické vstupy do vesmíru.

Jeho letecká společnost Virgin Atlantic Airways úspěšně konkuruje takovým velkým společnostem jako jsou British Airways a American Airlines. Branson také například podniká v hudebním průmyslu, bankovnictví a projektech na ochranu životního prostředí. Se svým americkým přítelem a dobrodruhem Stevem Fossettem, který za dosud záhadných okolností zmizel loni v Nevadě, se před lety pokusil obletět svět v balonu.
Plachetnice britského miliardáře Richarda Bransona, v níž se snaží přeplout v rekordním čase Atlantik.
Plachetnice britského miliardáře Richarda Bransona, v níž se snaží přeplout v rekordním čase Atlantik.