Sebevražedný atentát v Afghánistánu: 14 školáků zemřelo

Kábull - Nejméně 16 lidí, z toho 14 školáků, dnes zahynulo a 58 bylo zraněno při sebevražedném útoku v afghánském městě Chóst na východě země. Atentátník odpálil své vozidlo poté, co na něj policisté zahájili palbu, když nezastavil u kontrolního stanoviště. Atentátník se pravděpodobně chtěl pokusit zaútočit na shromáždění kmenových vůdců, které se v Chóstu v té době konalo. Vozidlo naplněné výbušninou však odpálil předčasně poblíž vchodu do kontrolního stanoviště policie a armády, když předtím neuposlechl výzvy k zastavení. Ve chvíli výbuchu se na stanovišti nacházeli i američtí vojáci, nikdo z nich ale nebyl zabit ani zraněn.

Sebevražedné útoky nejsou v Chóstu nijak vzácné. Jen 4. prosince byly zaznamenány dva a vyžádaly si dvě oběti. Stali se jimi policisté, kteří se palbou snažili zabránit proniknutí sebevražedného atentátníka do budovy protinarkotického oddělení místní policie. O něco později se další atentátník odpálil ve vchodu do místního velitelství afghánské tajné služby, stojícího o několik set metrů dále. Tento atentátník byl převlečený za afghánského vojáka a měl výbušninu na těle.

/*json*/{"map":{"lat":33.3394,"lng":69.9148,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":33.3394,"lng":69.9148,"type":"35","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Nejméně 16 lidí, z toho 14 školáků, dnes zahynulo a 58 bylo zraněno při sebevražedném útoku v afghánském městě Chóst na východě země.
Zdroj: ČTK/AP
Autor: ČT24