Lucia Ďuricová a Petra Růžičková z organizace Lékaři bez hranic upozornily ve Studiu ČT24 na tíživou situaci v pásmu Gazy, podle nich zde chybí základní zdravotnický materiál. Pracovníci Lékařů bez hranic se navíc v oblasti vůbec nemohou pohybovat, i nadále tak v krizové oblasti mohou působit jen v nemocnici ve městě Gaza. Snaží se proto alespoň v okolí distribuovat zbytky lékařského materiálu. Součástí programu organizace je i psychologická pomoc místním obyvatelům.
Humanitární krize v Gaze ale není jedinou oblastí, kde Lékaři bez hranic působí. Tato organizace zařadila do žebříčku deseti regionů, kde je humanitární situace nejtíživější, hned pět států v Africe.

Studio ČT24 o humanitárních krizích
Již podesáté v žebříčku nejhorších humanitárních krizí figuruje Demokratická republika Kongo. Na severu země jsou vojenské nepokoje, na jihu zase řádí epidemie cholery a spalniček.
Lékaři bez hranic se svým programem proti podvýživě pomáhají také v dalších afrických státech, jako je například Somálsko. Problémem celé Afriky je kromě podvýživy i boj proti nákaze HIV a nemoci AIDS. Lékaři bez hranic pomáhají v Zimbabwe, Etiopii nebo Súdánu.
Humanitární krize trvá i jinde ve světě, například na Barmě, na kterou v květnu zaútočil cyklon Nargis. Lékaři bez hranic tu dlouhodobě řeší stejně jako v Africe nákazu HIV a AIDS, problémem je i malárie. Mezi deset oblastí, které nejvíce potřebují pomoc Lékařů bez hranic, tato organizace zařadila i Irák.
