Kolumbijský narkobaron zemřel v nemocnici - ale rukou vraha

Madrid - Jeden z nejznámějších kolumbijských narkobaronů Leonidas Vargas je po smrti. Nezemřel ale v přestřelce s policií, nestal se ani obětí války drogových gangů. Neznámý útočník jej ve čtvrtek popravil ve spánku v madridské nemocnici Doce de Octubre, kde se Vargas léčil z vážného plicního onemocnění. Není jasné, zda byl bývalý drogový boss pod policejní ochranou.

Pokoj s Vargasem sdílel ještě jeden pacient. Ten podle španělských médií uvedl, že do místnosti vstoupil muž a zeptal se ho, zda je Vargas. Když pacient odpověděl, že není, vytáhl neznámý střelec pistoli a Kolumbijce na vedlejší posteli zastřelil.

V 80. letech minulého století rozjel Vargas, který dříve spolupracoval s dalším známým kolumbijským drogovým bossem Pablem Escobarem, vlastní obchod s kokainem. Kolumbijský soud ho v roce 1995 poslal na 26 let za mříže, ale v roce 2002 byl propuštěn.

Španělské úřady ho zatkly v roce 2006, když měl u sebe falešný venezuelský pas. Nyní ho čekal soud v souvislosti se zadržením 500 kilogramů kokainu. Zahájení procesu se zpožďovalo a Vargas byl nakonec propuštěn, podle španělských médií kvůli plicní chorobě.

Madridská nemocnice Doce de Octubre, kde byl zavražděn kolumbijský narkobaron Leonidas Vargas
Madridská nemocnice Doce de Octubre, kde byl zavražděn kolumbijský narkobaron Leonidas Vargas