Proti byli především lidi, kteří žili za dob Husáka - mezi nimi historici, disidenti a další. Bylo sepsáno také nespočet petic. Poté tedy vedení Dúbravky rozhodlo, že pamětní deska se na místní úřad nedostane, za to však bude položena v samostatném parčíku, kde by se měly v budoucnu nacházet i další pamětní tabule na počest nejrůznějším osobnostem nebo významných událostí.
Rodina Gustáva Husáka již dříve odmítla pamětní desku na rodném domě československého exprezidenta. Zdůvodnila to ovšem tím, že by dům a jeho novou fasádu mohli poškodit vandalové ve snaze poničit desku. Odmítají ale, že by se ke svému příbuznému nehlásili.
Gustáv Husák je spolu s Josefem Tisem pokládán za velmi kontroverzní postavu československých dějin. „Většina Slováků ho považuje za komunistického totalitního politika, na kterého nemají být proč hrdí,“ tlumočila zpravodajka ČT Olga Baková postoj Slováků k Husákovi. Podle Zdeňka Doskočila z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR je Gustáv Husák vnímán rozporuplněji než u nás.