OSN si nedokáže poradit ani s neukázněnými kuřáky

New York - Sídlo OSN v New Yorku se zapojilo do boje proti kouření na pracovištích, ale zatím bezvýsledně. Už loni se bezmála 200 členských zemí shodlo na zásadní rezoluci, že kuřáky v mrakodrapu na Manhattanu trpět nebude, zaměstnanci ale zákazy dál porušují. OSN se proto snaží rozjet kampaň, která by měla pomoci alespoň zabránit pasivnímu kouření v její centrále.

Cedule se zákazem kouření stále někdo sundává a OSN bojuje i se svou vlastní strukturou. Těžko totiž může trestat za porušování rezoluce zaměstnance, z nichž většina má diplomatickou imunitu. Vyhrazená venkovní místa tak převážně zejí prázdnotou a kuřáci se dál oddávají svému zlozvyku v budově newyorského sídla. Trochu to připomíná OSN tolik vyčítanou bezzubost, s jakou řeší mezinárodní konflikty. V kancelářích této instituce v Ženevě přitom zaměstnanci zákaz dodržují.

/*json*/{"map":{"lat":40.7503293234,"lng":-73.9675354958,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":40.751264,"lng":-73.96772,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video OSN v boji s kuřáky prohrává
video

OSN v boji s kuřáky prohrává