Kvůli poruše letadla uvízlo na Krétě 179 Čechů

Chania - Celkem 179 českých turistů uvízlo při návratu z dovolené na Krétě kvůli poruše letadla Travel Service. Linka z Chanie do Brna měla odstartovat dnes v 09:30 a na brněnském letišti přistát v 11:00. Informaci přinesl server Aktuálně.cz. Pro turisty už letí náhradní spoj. Předpokládaný odlet náhradního letadla z Chanie je plánován na 18:00, přílet do Brna krátce před 20:00.

Mluvčí letecké společnosti Travel Service Vlaďka Dufková serveru řekla, že letadlo mělo závadu na elektronickém bloku. Na cestě je ale už další letadlo, které by mělo turisty odvézt zpět domů. „Technici bohužel zjistili, že na celé Krétě ani v Aténách není potřebný náhradní díl, a tak muselo být kvůli bezpečnosti vypraveno náhradní letadlo z Prahy,“ řekla mluvčí.

Zákazníci dostali poukázky na občerstvení a byl pro ně zajištěn oběd i večeře.

Jedná se už o druhou závadu na letadle společnosti Travel Service v posledních dnech. Před třemi dny se kvůli poruše na letadle zpozdil odlet z Brna do krétského Heraklionu. Minulý týden navíc sjel Airbus A320 společnosti z odbavovacího pásu na zpevněnou travnatou plochu na letišti v Brně. Na palubě nebyli v té době žádní cestující, nikdo nebyl zraněn.