Kontejnery mají jednotnou velikost a zapadají do sebe jako stavebnice lego. Jejich pořizovací cena není vysoká, přístavy se často starých kontejnerů zbavují. Navíc dům nemusí v konečné podobě vůbec vypadat jen jako obydlená plechová krabice. Kontejnery totiž nejsou vidět. Staví se podle normálních architektonických plánů.
„Každému se to líbí. A nikdo nechce věřit, že je to dům z kontejnerů. Připadá jim to nemožné,“ říká Blanche Geiler, ředitelka stavební firmy Batolic.

Domy postavené z kontejnerů
Levné, ekologické, funkční…
Typický kontejnerový dům má tři místnosti a jeho kovové vnitřnosti nejsou vidět ani uvnitř, ani zvenčí. Za sto metrů čtverečních obytného prostoru zájemci zaplatí polovinu než za stejně velkou stavbu z cihel. První francouzský model byl hotový za tři týdny a stavebníci na něj použili 4 kontejnery.
„Je to ekologické. Na konstrukci používáme staré kontejnery, kterých jsou plné přístavy. Nejsou zapotřebí žádné cihly, a ušetří se tak energie na jejich výrobu,“ vypočítává výhody prodejce firmy Batiloc Maurice Ratzmann.
Zájemců o toto levné bydlení přibývá. A o stavby z lodních kontejnerů se začínají zajímat i městské úřady. Podobné projekty už se uchytily i v Nizozemsku, Rakousku a Německu.