Nehodu autobusu s českými turisty v Turecku zavinil tamní řidič

Ankara/Praha - Nehodu autobusu cestovní kanceláře FIRO-tour s českými a slovenskými turisty minulý týden v Turecku zavinil podle místních policejních vyšetřovatelů turecký řidič, který nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Informaci potvrdila zástupkyně velvyslankyně v Ankaře Kateřina Moravcová. Při nehodě se zranily desítky lidí.

Dle dosavadních výsledků vyšetřování řidič nepřizpůsobil rychlost autobusu stavu vozovky, která byla mokrá.

Autobus, který vezl 43 klientů cestovní kanceláře FIRO-tour, havaroval minulé úterý v horách asi 70 kilometrů od tureckého přímořského střediska Antalya. 23 lidí skončilo po nehodě v nemocnici. Autobus se převrátil na střechu a spadl ze srázu do rokle.

Kateřina Moravcová, zástupkyně velvyslankyně v Ankaře

„Místní četnictvo již vyšetřování případu uzavřelo a předalo jej soudu. Podle četníků nehodu stoprocentně zavinil řidič.“

Podle Moravcové zůstávají v nemocnici ještě tři čeští občané, z nichž jedna žena by měla být propuštěna během dneška. Další dva zatím nejsou ve stavu, který by jim dovolil odcestovat z Turecka letadlem.

/*json*/{"map":{"lat":40.3130432089,"lng":30.673828125,"zoom":4,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":36.738884124394,"lng":30.5859375,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/