Po masakru v restauraci v Los Angeles čtyři mrtví

Los Angeles - Při masakru v restauraci v Los Angeles zemřeli čtyři mladí muži, dva další jsou zraněni, stav jednoho z nich lékaři označili za kritický. Ozbrojený muž vpadl do podniku a začal střílet. O útočníkovi policie zatím ví jenom to, že jde o muže kolem třiceti let. Podle místního internetového zpravodaje se masakr mohl týkat arménské mafie.

Podle policie ozbrojený muž vpadl do podniku Hot Spot Mediterranean Restaurant ve Valley Village v 16:40 místního času (22:40 SELČ). Tři muže postřílel na místě a čtvrtý zemřel po převozu do nemocnice. Policejní mluvčí Rosario Herrerová podle agentury AP informovala, že dva další lidé jsou hospitalizováni. O útočníkovi ví policie dosud jen to, že jde o muže kolem třiceti let. Z místa patrně uprchl vozem.

Motiv činu je zatím nejasný a ani oběti ještě nebyly identifikovány. Herrerová prohlásila, že v pěti případech jde o mladíky ve věku 20-25 let; u šesté osoby podle AP nevěděla, zda jde o muže či ženu. Úřady zprvu informovaly o pěti obětech střelby, později upřesnily, že útočník zasáhl šest osob.

Podle místního serveru laist.com se masakr mohl týkat arménské mafie. Policie takové spekulace odmítla komentovat jako předčasné.