V neděli se našly ve skladu určeném pro kuchyňské náčiní Málikího úřadu krabice se 638 vzácnými předměty. Obsahovaly šperky, hliněné tabulky a bronzové sošky. Málikího úřad je vrátil Iráckému národnímu muzeu, ale zatím nevysvětlil, jak se k němu předměty dostaly. Státní ministr památek Kahtan Abbás Džuburí řekl, že šlo o nekvalifikované předání vrácených věcí.
Podle ředitelky Iráckého národního muzea Amíry Ajdanové jde o velmi vzácné artefakty. Některé z nich pocházejí ze začátku islámské éry, další z období Sumeru, Babylónu a z helénské doby. Jsou z odlišných období a různých měst.
Po invazi z roku 2003 bylo vyloupeno nejen národní muzeum v Bagdádu, ale také na 10 000 špatně střežených archeologických nalezišť v celé zemi. Ukradené předměty se už objevily na aukcích a Irák usiluje o to získat je zpět. Podle odhadů bylo po invazi z iráckých sbírek odcizeno několik desítek tisíc předmětů vypovídajících o 7 000 let staré mezopotamské civilizaci. Ačkoli se po nich pátrá na celém světě, zpět se jich podařilo získat necelou polovinu.
Sýrie před dvěma lety Iráku vrátila 700 odcizených předmětů. Byly mezi nimi zlaté mince i šperky. Několik ukradených artefaktů, včetně 11 achátových a alabastrových válečkových pečetidel z období 2 000 až 3 000 let před naším letopočtem, zabavili v květnu 2008 celníci v americké Filadelfii a téhož roku se předměty do Iráku vrátily.