Forenzní entomologové určují dobu smrti podle napadení těla hmyzem. Všimli si ale, že řada běžně konzumovaných jedů, například nikotin, vážně ovlivňuje chování hmyzu. Forenzní entomolog Andrew Chick z Nottingham Trent University rozmístil se svými kolegy trojici mrtvých prasat v lese. Aby ověřili své teorie, do dvou z nich vpravili nikotin, třetí ponechali v původním stavu. Tak mohli porovnat, jak na nich bude hmyz působit.
Andrew Chick, forenzní entomolog:

On-line vesnice
On-line vesnice
Indie - on-line vesnice: Mohou moderní informační technologie posloužit někomu, kdo neumí číst ani psát? Rozhodně. Důkaz o tom podává následující příspěvek z Indie o jednom pozoruhodném projektu, který tam pomáhá naplňovat vládní program sociálního rozvoje venkova.
Reportáž Pavla Šimka
Vědci zjistili, že do oblastí, kde se jedy ukládají, se hmyzu příliš nechce. Například v tělech zasažených nikotinem hmyz nesnáší vajíčka po skupinách, ale raději jednotlivě a v nezasažených oblastech. Pokud se první zjištění patologů a forenzních entomologů potvrdí, mohlo by to změnit dosavadní praxi. Už jen to, že tělo obsahuje zvýšené množství alkoholu, nikotinu nebo jiného slabého jedu, dává odborníkům a samozřejmě i policistům vodítka: Pila například oběť s přáteli nebo v baru? Kouřila kvůli stresu nebo hádce? Nebo došlo ke kombinaci obojího například na velké oslavě?
Chris Terrel-Nield, Nottingham Trent University:
„Lidé už objevili těla, která se nerozkládala celé roky. Například lidé, kteří zemřeli na otravu arzenem, se nerozpadnou. To je dobře známo, ale jsou tu i jiné jedy, které mohou rozklad ovlivnit. Když nic jiného, umožní nám odhadnout alespoň okolnosti smrti.“