Strážník zastřelil herce přestrojeného za vraha

Manila - Zakukleného zločince zastřelil vesnický hlídač na Filipínách. Z postiženého se ale vyklubal herec, který byl lyžařskou kuklou zamaskován kvůli právě probíhajícímu natáčení přestřelky v britském filmu. Hlídač Eddie Cuizon se snažil domnělého zločince jedoucího na motocyklu i s maskovaným řidičem zastavit. Když herci výstrahu neuposlechli, hlídač vystřelil a filipínského herce smrtelně zranil.

Cuizon posléze vypověděl policii, že spal, když ho vzbudil znepokojený občan, že viděl v obci ozbrojené muže. On sám pak spatřil dvojici maskovaných mužů na motocyklu, kteří nereagovali na jeho výzvu k zastavení. Když Abella jako spolujezdec sundal zbraň, strážce na něj vystřelil. Jak se nakonec ukázalo, zbraň byla pouze z plastu. Abella podlehl svému zranění v nemocnici a Cuizon se přihlásil na policii, jakmile zjistil, co se stalo. Cuizon řekl, že si pistoli vypůjčil, ale odmítl sdělit od koho. Bude obviněn z vraždy a porušení zákona o zbraních.

Scéna s Abellou měla být poslední v natáčení a herec měl spáchat zločin z jedoucího motocyklu. Film s názvem Going Somewhere natáčí britský režisér Alan Lyddiard. Obsahem jsou fiktivní potíže filmového dokumentaristy v provincii Cebu, kde natáčí snímek o prvním obeplutí světa Fernãoem Magalhãesem. Na ostrově Mactan u Cebu v roce 1521 tento portugalský mořeplavec zemřel na zranění otráveným šípem.

Dobrovolní strážci v obcích po celé zemi pomáhají policii udržovat klid, střeží ulice a dohlížejí na dodržování zákazu vycházení. Obvykle jsou vyzbrojeni pouze holemi a nepředpokládá se, že by nosili střelné zbraně.