Výsledek dnešní volby se víceméně očekával, debata v parlamentu ale byla bouřlivá a padala ostrá slova. Při další volbě se mohou o post generálního prokurátora ucházet stávající kandidáti, mohou se ale objevit i nová jména.
Sedmileté působení Dobroslava Trnky v čele slovenské justice je spojeno s řadou kontroverzních kauz. Zastavil například trestní stíhání několika osob podezřelých ze závažné hospodářské kriminality a nejednoznačně si počínal ohledně kauz financování politických stran - bývalého vládního Směru Roberta Fica, ale i současné vládní SDKÚ. Problematický je i postup v případu studentky Hedvigy Malinové, kterou údajně někdo zbil, protože mluvila maďarsky.

Vstup Olgy Bakové v Událostech, komentářích
Vstup Olgy Bakové v Událostech, komentářích
UK, 04.11.2010
Vstup a reportáž Olgy Bakové
Radičová pohrozila, že zváží své působení v čele vlády v případě Trnkova znovuzvolení. Toho podporují opoziční poslanci, a protože koalice není jednotná, mohl by Trnka i přes odpor koalice zůstat v úřadu. „To je začátek konce, minimálně začátek rozpadu soudržnosti vládní koalice,“ komentoval situaci Béla Bugár předseda jedné z koaličních stran Most-híd.
Zachování statusu quo na generální prokuratuře zjevně více politikům vyhovuje, premiérka Radičová ale dala veřejnosti a hlavně své straně najevo že ona k nim nepatří.
Generální prokurátor
Generální prokurátor stojí v čele slovenské prokuratury. Jmenuje ho a odvolává prezident na návrh Národní rady. Prokurátor je volen na sedmileté funkční období. Jeden člověk může v tomto úřadu působit nejvíce dvě po sobě jdoucí funkční období. Prokurátorovi musí být minimálně 40 let. Prokurátor řídí a kontroluje činnost všech slovenských prokuratur. Podle kritiků nevyřešila prokuratura za sedmiletého Trnkova působení ani jeden závažný případ.