V Polsku hořel vlak s benzinem a naftou

Varšava - V Polsku vypukl obrovský požár poté, co se v Bialystoku srazily dva vlaky přepravující naftu a benzin. Oheň, který to způsobilo, likvidovalo třicet hasičských jednotek. Oba strojvůdci jsou zranění. Shořely dvě lokomotivy a 17 vagonů s palivem. Nehoda ochromila vlakovou dopravu ve východní části země.

Do vlakové soupravy, která převážela okolo 20 cisteren s motorovou naftou a látkami pro výrobu benzinu, narazil menší nákladní vlak. Po nárazu explodovaly dvě cisterny s vysoce hořlavými látkami. Na místě shořelo celkem 17 vagonů a dvě lokomotivy. Hasiči se kvůli hrozbě exploze nemohli k místu moc přiblížit, teď už ale mají oheň pod kontrolou. 

Nehoda zastavila provoz na trati v Bialystoku, kudy vedou koleje do Běloruska a dále na Litvu. Cestující proto museli využít náhradní autobusovou dopravu. Kdy bude doprava znovu obnovena, není zatím jasné.

/*json*/{"map":{"lat":53.143475584595,"lng":23.157806396484,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/