V německé zoo zahynulo při požáru 26 zvířat

Karlsruhe - Na 26 zvířat uhynulo v zoologické zahradě v německém městě Karlsruhe, když zde v noci na dnešek vypukl požár. Z uzavřených prostor se podařilo do volných výběhů včas vyvést slony a hrochy, uvedla německá policie. Požár vypukl v části zoologické zahrady určené dětem, kde se chovají klidná zvířata, k nimž se mohou děti i přiblížit, případně je i hladit. Oheň usmrtil všech 26 zvířat, která se tam chovala: shetlandské poníky, zakrslé kozy a osly, ovce a lamu. Uniknout se zřejmě podařilo jen holubům.

Zvířata v dětském oddělení byla již mrtvá, když se ve čtyři hodiny v noci ozval alarm. Hrozilo, že silný vítr rozšíří oheň k sousedním výběhům pro slony a hrochy. Zaměstnancům zoo se ale podařilo vyvést včas slony a hrochy do bezpečí. Zvířata patrně neutrpěla zranění, ale noční událost je vystresovala. Podle policie vyhořela celá dětská část zoo, kde byly dřevěné konstrukce.

Na místě zasahovala stovka hasičů, kterým se podařilo šíření ohně zastavit. Ještě dnes ráno ale pokračovali v hašení. Příčina požáru není zatím známa. Zoologická zahrada byla kvůli požáru uzavřena a o opětném otevření se možná rozhodne během víkendu.