Blafuj jako Beckham – první západní film v severokorejské televizi

Soul - Neobvyklý dárek dostali o minulém víkendu Severokorejci. Státní televize v KLDR odvysílala britský film Blafuj jako Beckham, ačkoliv snímky západní produkce bývají v této komunistické zemi běžně nepřístupné, napsala agentura AP. Britský ambasador v Jižní Koreji Martin Uden podle AP uvedl, že se jedná o „první film západní produkce, který se objevil v televizi“ v KLDR. Vysílání připravila britská ambasáda.

Snímek Blafuj jako Beckham (2002) s Keirou Knightleyovou a Jonathanem Rhysem Meyersem v hlavních rolích se vysílal 26. prosince a vypadá to, že byl editován; vysílal se totiž místo 112 minut jen pouhou hodinu. 

A o čem že je film Blafuj jako Beckham? 

Pojednává nejen o fotbalu, sportu, který je mezi Severokorejci oblíben, ale také o tabuizovaných tématech, jako jsou vztahy mezi příslušníky různých etnických skupin, homosexualita a náboženství. 


Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek? Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají…