Řidička zapomněla, kde parkuje. Auto našla po 5 týdnech

Berlín – Není tak neobvyklé, že řidiči na velkých parkovištích tápají, kde vlastně nechali své vozidlo. Zapomnětlivost jedné Němky se ale zdá až neuvěřitelná. Když na konci března vyrazila paní Susanne z bavorského Tutzingu s dcerou na cirkusovou show do Mnichova, zaparkovala své audi na jednom z parkovišť. Když ale po představení chtěla odjet domů, za Boha si nemohla vzpomenout, kde auto nechala. Po usilovném pátrání, ve kterém pomáhal i místní tisk, se podařilo auto najít až teď.

Zapomnětlivá řidička v osudný den objevila místo na zaparkování až daleko od divadla, kde se představení konalo, v soukromých podzemních garážích. Jenže představení bylo zřejmě tak působivé, že se řidičce úplně vytratilo z hlavy, kde vlastně auto nechala. 

Tak začala její odysea po parkovištích po celém městě, která trvala pět týdnů. Nepomohl ani inzerát. Vysvobození z marného hledání přišlo až poté, co svůj příběh zveřejnila v mnichovském tisku. 

Článku si všiml Claus Piller, který už několik týdnů čekal, kdy si někdo odveze černé Audi, které mu blokovalo parkovací místo v garážích. „Myslel jsem, že majitel je na dovolené,“ vysvětlil dvaačtyřicetiletý Mnichovan, proč nenechal auto odtáhnout. Jako nálezné dostal od paní Susanne 100 eur (přes 2400 Kč) a lahev sektu.  

„Něco podobného se mi už nestane. Určitě,“ dušovala se pětačtyřicetiletá řidička poté, co se konečně shledala se svým plechovým miláčkem. Za svou zapomnětlivost si prý dost vytrpěla i od svých známých. „Mnoho se jich ptalo, jestli mám vůbec nějaký orientační smysl. Je mi jasné, že pár lidí musel můj příběh pobavit,“ poznamenala teď už znovu šťastná majitelka.