Nehodu letadla v Maroku nepřežilo 80 lidí

Rabat - Při havárii vojenského letadla na jihu Maroka dnes zahynulo všech 80 lidí na palubě: většinou šlo o příslušníky armády a asi desítku představovali civilisté. O nejtragičtějším leteckém neštěstí v této africké zemi za posledních několik desetiletí informovala marocká oficiální agentura MAP s odvoláním na armádní zdroje. První informace hovořily o 78 mrtvých a třech vážně zraněných. Později ale svým zraněním podlehly dvě osoby v nemocnici.

Nehoda se stala u města Gúlmim v hornaté oblasti severně od sporného regionu Západní Sahary. Jak uvedla marocká armáda, šlo o transportní letoun typu C-130 Hercules, který narazil do horského masivu.

Tento typ stroje se v oblasti často využívá k přepravě posádek i rodin vojáků. Příčinou neštěstí prý mohla být mlha a špatné klimatické podmínky. Úřady ale pro tuto chvíli nemají dostatek informací, aby nehodu vysvětlily.

Podle místních zdrojů se letadlo právě chystalo přistát na vojenském letišti asi deset kilometrů od Gúlmimu, když se z okolních hor náhle přihnal ohromný mrak kouře.