V kabině ochromené lanovky v Bavorsku strávilo noc 20 lidí

Mnichov - Noc v kabině lanovky na Tegelberg v Bavorsku musely nedobrovolně strávit dvě desítky cestujících poté, co byl její provoz v pátek ochromen nehodou tandemového padákového kluzáku. Dnes za svítání zahájili záchranáři vyprošťovací akci pomocí vrtulníků. Po 17 hodinách strávených v kabině lanovky byli cestující přepraveni do stanu na vrcholu hory, kde na ně čekali zdravotníci s jídlem, pitím a přikrývkami.

K zastavení kabinové lanovky v bavorském Allgäu došlo v pátek poté, co se do jejích lan zamotal dvoumístný padák pro paragliding tak nešťastně, že znemožnil veškerý její pohyb.

Z vrcholu Tegelbergu museli záchranáři zčásti s pomocí vrtulníků dopravit zpět do údolí 132 lidí, kteří si vyjeli vychutnat výhledy na známý „pohádkový“ zámek Neuschwanstein. Při dramatické vyprošťovací akci se jim podařilo do pátečního večera „slanit“ z výšky 50 metrů také 30 cestujících ze dvou kabin.

Neuschwanstein
Neuschwanstein

Druha kabina se ale ve výšce asi 80 metrů před vrcholem stala vězením pro 20 lidí. Mezi nimi bylo pět dětí ve věku od dvou do čtyř let a cestující ve věku 75 let. Jídlem a pitím je záchranáři zásobili a dopravili do gondoly také hračky pro děti, uvedla policie v Kemptenu. V kabině nepropukla panika, lidé zachovali klid, uvedl mluvčí horské služby v Allgäu Roland Ampenberger. Pilot kluzáku zůstal nezraněn, jeho 35letý spolucestující utrpěl lehké zranění. Proč se kluzák do lanovky zapletl, není zatím jasné.