Nová videonahrávka ukazuje poslední minuty libyjského diktátora

Misuráta - Tělo zabitého libyjského diktátora Muammara Kaddáfího bylo vystaveno v obchodním centru v Misurátě, kde bylo podle agentury AP uloženo do mrazicího boxu. Libyjské vedení se prý ještě nedohodlo, co udělá s jeho ostatky. Na internetu se teď objevila nová videonahrávka, která zachycuje poslední minuty Kaddáfího života, kdy ho povstalci bijí a smýkají jím. Na video se můžete podívat na tomto odkazu.

Obyvatelé Misuráty stojí dlouhé fronty, aby viděli na vlastní oči tělo Kaddáfího, které leží na matracích na dně vyprázdněného mrazícího boxu v místním obchodním středisku. Tělo tam bylo uloženo zřejmě ve snaze udržet ho mimo oči veřejnosti, ale jakmile se to lidé dověděli, převážilo jejich přání vidět muže, kterého tolik nenáviděli, píše agentura AP.

Muži, ženy i děti procházejí kolem těla a fotografují si ho. „Chceme vidět toho psa,“ vykřikovali někteří. Devětašedesátiletý Kaddáfí je obnažen do půli těla, na hrudníku a na rukách je zaschlá krev. Dobře jsou viditelná střelná zranění v hrudi, na břichu a na levé straně hlavy.

Libyjci oslavují smrt Kaddáfího
Zdroj: ČT24

Na novém videu, které bylo umístěno na internetu, je vidět povstalce, jak vláčejí zmateně se tvářícího Kaddáfího a vytahují ho na vůz poté, co ho chytili. Údajně ani ne hodinu před tím, než byl zabit. Mladý muž křičí „Muammare, ty pse!“, zatímco bývalý nejvyšší představitel země si otírá krev.

Kaddáfí se gestem jakoby snaží mladého muže uklidnit a ptá se: „Co se děje?“ Mladý muž o něco později drží v ruce botu a křičí: „To je Muammarova bota. To je Muammarova bota. Vítězství! Vítězství!“.