Z australských hasičů se stali požárníci

Perth (Austrálie) - Australským hasičům se vymklo z rukou řízené vypalování části lesa v regionu Margaret River na západě země. Následný požár spálil asi 1 800 hektarů půdy a zničil na 20 domů. Stovky lidí musely úřady evakuovat. Akce, během níž hasiči ničili vysušený porost v národním parku Leeuwin-Naturaliste, měla být prevencí proti častým lesním požárům. S živlem bojují dvě stovky hasičů, kterým pomáhají i letadla s vodou.

Podle místních úřadů je nyní sice požár z 85 procent pod kontrolou, ale není vyloučeno, že se jí znovu vymkne. Hasiči se obávají zejména silného větru, který má během dne dosahovat až 55 kilometrů v hodině a mohl by plameny zanést do dalších obydlených oblastí.

/*json*/{"map":{"lat":-33.933105913141,"lng":115.04024505615,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Australští hasiči se během letních měsíců často snaží snížit riziko vzniku lesních požárů tím, že řízeně spalují vysušený porost, který by se mohl snadno vznítit. Tentokrát se jim však preventivní akce nezdařila.

Požár v australském národním parku Leeuwin-Naturaliste
Zdroj: ČT24