Twitter na chvíli pohřbil papeže

Vatikán - Někteří uživatelé internetové komunikační sítě Twitter dnes mohli žít krátce v domnění, že papež Benedikt XVI. zemřel. Tvrdil to totiž falešný tweet, který někdo zveřejnil jménem vlivného italského kardinála a státního tajemníka Vatikánu Tarcisia Bertoneho. Vatikán podle agentury AFP označil vzápětí tvrzení za nepravdivé.

„Svatý otec dnes odpoledne neočekávaně zesnul. Oznamujeme to s bolestí a v ohromení,“ tvrdil italsky psaný tweet, který se objevil v 19:00 SEČ. Poté se objevily španělské, anglické a francouzské verze.

Jejich tvrzení brzy vyvrátily početné krátké zprávy, jež upozornily na to, že tento kardinálův profil je falešný. „Je to něco nepodloženého: samotný tweet i zpráva, kterou přinesl. Nemá žádný smysl a není věrohodný, nezasluhuje si žádnou pozornost,“ reagoval mluvčí Vatikánu Federico Lombardi.

Papeži pocházejícímu z Německa bude v dubnu 85 let a v poslední době se u něj objevily známky únavy, které ale odpovídají jeho věku. Neomezil svou činnost a koncem března má navštívit Mexiko a Kubu.

Papež Benedikt XVI.
Zdroj: AP Photo
Autor: Pier Paolo Cito