Rakušan nechtěl do práce. Tak si uřízl nohu

Štýrský Hradec - Nezaměstnaný Rakušan si úmyslně odřízl levou nohu. Podle vyšetřovatelů chtěl dosáhnout toho, aby ho lékařská komise označila za neschopného práce a přiznala mu penzi. Podle lékařů je muž po velké ztrátě krve v nebezpečí života.

Šestapadesátiletý muž byl už delší dobu nezaměstnaný a s pracovními místy, která mu doporučily úřady, nebyl spokojen. V nejbližších dnech ho čekalo vyšetření, které mělo prokázat, zda je ze zdravotního hlediska schopen práce.

Muž hodil část končetiny do kamen

Muž ze Štýrska dnes ráno počkal, až jeho manželka a dospělý syn opustí dům. Poté v kotelně upevnil elektrickou pilu mezi dvě křesla, odstranil z ní bezpečnostní kryt a pomocí kabelů upevnil pojistku tak, aby se pila nevypnula. Následně si odřízl levou nohu těsně nad kotníkem a odříznutou část končetiny vhodil do kamen.

Muž se po zmrzačení odplazil do garáže, odkud zavolal záchrannou službu. Lékaři zraněného pomocí vrtulníku dopravili do nemocnice, muž ale kvůli ztrátě velkého množství krve zůstává v ohrožení života.

Místní policie zatím případ vede pod hlavičkou „pokus o sebevraždu“. Policejní velitel Franz Fasching uvedl, že za 40 let služby se s podobnou událostí nesetkal.

/*json*/{"map":{"lat":47.070714,"lng":15.439504,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":47.070714,"lng":15.439504,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/