Le Penovou podpořilo na konci dubna v prvním kole volby 6,5 milionu voličů, což bylo 18 procent hlasujících. Tito voliči tak mohou výrazně ovlivnit druhé kolo volby. Sarkozy, který prezidentský mandát obhajuje, se o voliče krajní pravice uchází a nyní kvůli tomu čelí kritice ze strany opozice i některých médií. Sarkozy jejich výtky odmítá a tvrdí, že si pletou národní cítění s nacionalismem.
Marine Le Penová, šéfka Národní fronty
„Od monopolu těch dvou stran nemůžeme nic čekat. To je mé osobní přesvědčení. Každý z vás si bude muset vybrat sám podle svého srdce a svědomí.“
Očekávaná televizní debata je pro Sarkozyho možná poslední velkou šancí
Dnešní svátek práce využil Sarkozy k masovému politickému setkání. V záplavě červeno-modro-bílých vlajek a s Eiffelovou věží za zády působil sebejistě. Dovolil si i tvrdou kritiku odborů za podporu svého rivala. „Nechte na pokoji politické strany. Nejsou to odbory, kdo vládne. To dělá vláda,“ prohlásil směrem k odborům Sarkozy.
Francois Hollande, socialistický prezidentský kandidát
„Práce lidi spojuje, to je to, co mě od odcházejícího prezidenta odlišuje. On rozděluje, já dávám dohromady. Dnes opravdu není správný den na kritiku odborů a pracujících.“
Poslední průzkumy veřejného mínění očekávají Sarkozyho porážku. V průměru mu výsledky anket sedmi agentur přisuzují 46 procent hlasů, maximálně 47, zatímco Hollandovi 54 procent, minimálně 53 procent hlasů. Hollande vyhrál již první kolo 22. dubna, Sarkozy byl druhý.
