V Albánii se zřítil autobus se studenty

Tirana – Při nehodě autobusu v jižní Albánii přišlo o život 12 lidí. Další dvě desítky lidí se zranily. Autobus, v němž cestovali převážně univerzitní studenti, se zřítil ze srázu. Nehoda se stala u přímořského městečka Himarë, ležícího asi 220 kilometrů na jih od Tirany.

Příčina nehody se zjišťuje, podle svědků jel ale autobus rychle. Ministerstvo dopravy poznamenalo, že se silnice nedávno opravovala. 

Dva autobusy vezly celkem 75 lingvistů a tři jejich profesory na výlet ze středoalbánského města Elbasan do Sarandë na jihu země. Jeden z autobusů, ve kterém cestovalo celkem 33 lidí, ale spadl ze srázu. Celkem 12 lidí zemřelo, dalších 14 je ve vážném stavu, vrtulník je proto převezl do nemocnice v Tiraně. 

Premiér Sali Berisha poslal rodinám obětí kondolence. Na místo nehody se vypravilo několik ministrů. Vláda na úterý vyhlásila státní smutek. Stát také uhradí náklady na pohřeb obětí dopravní nehody.

/*json*/{"map":{"lat":40.103679815152,"lng":19.743633270264,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/