Ministr obchodu USA zřejmě zavinil několik dopravních nehod

Washington - Kalifornská policie vyšetřuje amerického ministra obchodu Johna Brysona, který je podezřelý ze způsobení dvou dopravních nehod, od nichž ujel. Mluvčí Brysonova resortu oznámila, že ministra postihl záchvat. Krátce po nehodě našla policie Brysona v bezvědomí - musel být hospitalizován.

Ministr prý v sobotu dopoledne narazil do dvou aut. První nehodu údajně Bryson zavinil ve městě San Gabriel poblíž Los Angeles. Podle policistů svým vozem vrazil do auta, které před ním zastavilo kvůli vlaku.

S pasažéry tohoto vozu krátce hovořil, při odjezdu ale do auta opět narazil. Jen o pár minut později pak Bryson údajně narazil do jiného vozu na silnici u města Rosemead vzdáleném asi tři kilometry od místa první nehody. K nehodě dorazili záchranáři, kteří museli ministra na místě ošetřit. Později ho převezli do nemocnice.

Ministr už je z kliniky pryč

Policie, která osmašedesátiletého Brysona v autě našla, uvedla, že byl v bezvědomí. Později v nemocnici ho ale vyslechla. Bryson byl již z kliniky propuštěn a vrátil se zpět do Washingtonu.

Cestující v autech, do nichž údajně Bryson narazil, zřejmě žádná vážná zranění neutrpěli. Posádku prvního vozu zdravotníci ošetřili kvůli blíže nespecifikovaným bolestem, pasažéři z druhého vozu lékařskou péči odmítli. Škoda na havarovaných vozech je ale údajně malá.