Hurbanovský vrah mohl podle policie jednat ve zkratu

Bratislava - Zkrat vyvolaný profesionální frustrací mohl být příčinou řádění hurbanovského vraha Milana Juhásze. Ten před týdnem zastřelil nelegálně drženou zbraní v Hurbanovu na jihu Slovenska tři Romy, další dva členy romské rodiny zranil. Jedna z přeživších obětí je po průstřelu plic stále v kritickém stavu. Policie pracuje s verzí, že si Juhász s problémovými obyvateli městečka nedokázal poradit jako městský policista, a tak vzal spravedlnost do vlastních rukou. Kromě úkladné vraždy čelí obvinění z nedovoleného ozbrojování a porušování domovní svobody. Hrozí mu doživotí.

Střelec se s členy napadené rodiny dobře znal, obchodoval s nimi s auty. Není vyloučeno, že rodina městskému policistovi dlužila peníze. Policejní verzi podporuje i zatím jediné vysvětlení, jaké vrah nabídl. „Ráno jsem se probudil s tím, že musím jít s nimi udělat pořádek,“ řekl soudci.

Policie chce požádat o psychiatrický posudek a věří, že jí pomůže objasnit motiv zločinu. Oběťmi byli 44letý Gabriel Lakatoš, jeho 19letý syn Mário a 26letý zeť Július. Byli to známí výtržníci, v minulosti byli i trestně stíháni kvůli krádežím, útoku na veřejného činitele a vyhrožování a poškozování cizí věci. „Byla to problémová rodina, za necelý rok jsme tam zasahovali třináctkrát,“ říká náčelník hurbanovské městské policie Marián Botos.

Hurbanovo se zatím připravuje na pohřeb obětí. Pořádek ve městě bude přinejmenším do té doby zajišťovat státní policie. Městští policisté se do ulic vrátí až po obřadu.