Výhrůžné SMS v Austrálii: Zaplať, nebo zemřeš!

Canberra – Tisíce Australanů vyděsily v posledních dnech výhružné SMSky. Píše se v nich, že pokud nezaplatí 5 000 dolarů (109 tisíc korun), hrozí jim smrt. Někteří ze strachu peníze poslali. Podle policie ale není důvod k panice a bezprostřední nebezpečí lidem nehrozí. Muži zákona doporučují, aby lidé na zprávu neodpovídali, okamžitě ji smazali a nepanikařili, protože o to prý původcům jde. Kdo výhrůžky posílá, se teď snaží policie zjistit, podezírá ale organizovaný zločin ze zahraničí.

Ve zprávě, která na mobilní telefony chodí od pondělí a šíří se i ve formě e-mailu, stojí: „Někdo mi zaplatil, abych tě zabil. Ušetři se, máš 48 hodin na zaplacení 5 000 dolarů. Pokud informuješ policii nebo někoho jiného, máš jistou smrt. Pošli mi e-mail.“ Následuje e-mailová adresa na serveru Yahoo!, která po zásahu policie již není funkční.

Strážci zákona, které rozsah podvodu překvapil, také uvedli, že se někteří lidé nechali nachytat a poslali peníze. V takovém případě se mají okamžitě obrátit na policii a na svou banku.