Norský řidič se nakonec losovi vyhnul… srazil ale medvěda

Oslo - Norský řidič, který se snažil vyhnout losovi, jenž se mu připletl do cesty, místo něj zasáhl medvěda. O „pikantní“ nehodě informoval zástupce místního úřadu na ochranu přírody Svein Erik Bjorke. K incidentu došlo v noci na venkovské silnici více než 200 kilometrů od norské metropole Osla. Pátrací skupina se vydala medvěda hledat, když nalezla stopy jeho krve. Řidič i los vyvázli nezraněni, píše britský server BBC. V Norsku žije zhruba 100 tisíc losů a 150 tisíc medvědů hnědých.

Řidič si všiml losa kolem půlnoci u obce Hanestad a pokusil se projet okolo zvířete, když mu medvěd náhle vběhl před auto. „Řidič trochu ubral rychlost, jak se před sražením medvěda snažil, aby nezasáhl losa,“ uvedl Bjorke. „V současné době medvěda sledujeme. Našli jsme stopy krve poukazující na vnitřní zranění,“ dodal.

Řidič automobilu vyvázl bez zranění, utrpěl ale při nehodě škody na svém automobilu. Losovi se podařilo uprchnout ze scény bez úhony.

/*json*/{"map":{"lat":61.837761,"lng":10.880063,"zoom":14,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":61.837761,"lng":10.880063,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/