Muž z Ria měl štěstí: Když to šlo tam, musí to jít i ven

Rio de Janeiro – Nehoda se zázračně šťastným koncem se odehrála v brazilském Riu de Janeiru. Čtyřiadvacetiletý stavební dělník Eduardo Leite tu přežil zranění téměř dvoumetrovou kovovou tyčí, která spadla z pátého patra rozestavěné budovy, prošla dělníkovou ochrannou helmou, pronikla mu zezadu do hlavy a vyšla mezi očima.

Zdroj: ČTK/AP Autor: Miguel Couto Hospital

Operace, při níž lékaři v nemocnici Miguela Couta v Riu tyč z hlavy Eduarda Leiteho odstranili, trvala pět hodin. Chirurgové se rozhodli tyč vyjmout ve stejném směru, v jakém do hlavy vnikla, tedy z obličeje. Podle lékařů byl Leite při příjezdu do nemocnice při vědomí a dokonce jim popsal, co se mu přihodilo. Žádnou bolest prý necítil a po operaci, která následovala bezprostředně po středeční nehodě, se u něj podle nemocničních zdrojů neprojevují žádné negativní následky. V nemocnici by měl zůstat ještě dva týdny.

Stavebnímu dělníkovi prošla hlavou kovová tyč
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Miguel Couto Hospital
/*json*/{"map":{"lat":-22.977409031319,"lng":-43.223648071289,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":-22.977863,"lng":-43.223855,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/