Než sňatek s mužem, který ji znásilnil, zvolila mladá Indka smrt

Dillí - V Indii spáchala ve středu sebevraždu 17letá dívka, která se stala obětí skupinového znásilnění. Podle dnešních informací úřadů to učinila poté, co se ji snažil vyšetřující policista přesvědčit, aby nepodávala obvinění proti násilníkům a provdala se za jednoho z nich. Jde v krátké době o druhý případ hromadného znásilnění, který může ještě víc rozjitřit veřejné mínění v Indii poté, co vlnu rozhořčení vyvolalo skupinové znásilnění 23leté ženy.

Dospívající dívka byla nalezena ve středu mrtvá poté, co snědla jed. Znásilněna byla v polovině listopadu během slavností ve státě Paňdžáb. Podle úřadů se pokoušela přimět policii, aby zahájila vyšetřování. Policisté ale její případ ani oficiálně nezaregistrovali a naopak se ji snažili od její snahy odradit. Dokonce se podle svědectví její sestry snažili na oběť vyvíjet nátlak, aby se s násilníky domluvila jinak, například sňatkem.

Další vývoj v případu nastal až po sebevraždě znásilněné. Nejprve byl propuštěn jeden policista z okrsku, kde dívka věc nahlásila. Další policista byl postaven mimo službu. Propuštěn byl i policejní úředník ze sousedního okrsku, který zoufalé dívce rovněž odmítl pomoci. Zatčeni také byli dva muži zapletení do znásilnění a jedna žena, která jim pomáhala.

Mediálně známější je případ 23leté ženy, k jejímuž brutálnímu hromadnému znásilnění došlo v polovině prosince. Případ vyvolal v Indii vlnu pouličních protestů a nepokojů. Žena byla dnes v kritickém stavu převezena k léčbě do Singapuru. V reakci na její případ slíbil indický premiér Manmóhan Singh opatření potřebná k ochraně žen v zemi.

Video Násilí na indických ženách tématem Událostí, komentářů
video

Násilí na indických ženách tématem Událostí, komentářů