Do průvodu trampů v USA najelo auto, zranilo desítky lidí

Washington – Až 60 lidí v sobotu utrpělo zranění v americké Virginii poté, co během slavnostního průvodu najel vůz do davu turistů. S odvoláním na záchranáře o tom informovala agentura AP. Až 15 lidí bylo zraněno natolik vážně, že museli být transportováni do nemocnice. Čtyři zraněné přepravily vrtulníky. Ztráty na životech hlášeny nejsou.

Neštěstí se stalo v horském městečku Damascus, u něhož se sbíhají turistické trasy včetně slavné Apalačské stezky. Davy trampů se ve městě zrovna účastnily oslav Dnů stezky, když do některých z nich zezadu najel automobil. Ten podle mnoha svědků řídil postarší muž. Vůz byl prý označen nálepkou pro hendikepované motoristy.

Úřady incident vyšetřují. Šéfka oblastních záchranářů Pokey Harrisová sdělila, že muž mohl mít před nehodou náhlý zdravotní problém. Agentura Reuters uvedla, že možná ztratil vědomí. Řidič po incidentu podle šéfa místních hasičů Bena Sanderse řekl, že si nepamatuje, co se přihodilo.

Jedna žena skončila zaklesnutá pod vozem a ostatní ji pomáhali vyprostit. Žádný ze zraněných však nejspíš není ohrožen na životě, většina utrpěla jen povrchová zranění.