Norsko pustilo z vazby jednoho z Čechů zadržených kvůli drogám

Praha – Norsko pustilo z vazby jednoho z Čechů, které tamní policie zadržela v dubnu kvůli drogám. Zbylým dvěma soudy vazbu prodloužily. Zadržení jsou řidiči společnosti Student Agency, třetí muž žije dlouhodobě v Norsku. Podle českého ministerstva zahraničí se na případ stále vztahuje přísné embargo.

„Norská policie sdělila pouze to, že dva čeští občané jsou dále zadržováni pro podezření z narkotického trestného činu. Třetí podezřelý český občan byl zproštěn viny a propuštěn 17. června,“ řekla serveru lidovky.cz mluvčí ministerstva Johana Grohová.

Norské úřady propustily jednoho z dvojice řidičů Student Agency, za mřížemi tak zůstává druhý řidič a Čech dlouhodobě žijící v Norsku, uvedly Lidovky. Propuštěný řidič se podle serveru svému zaměstnavateli zatím neozval.

Dva řidiče zadržela norská policie 20. dubna v oblasti Osla i s autobusem. Cestujícím musela Student Agency zaplatit letenku zpět do ČR a autobus byl přivezen zpět do Česka na začátku května. Student Agency potvrdila, že během zájezdu její dva řidiči místo odpočinku využili její autobus k soukromým účelům.