Newyorské řidiče čekalo překvapení: na dálnici dosedlo letadlo

New York - Technické problémy donutily malé vyhlídkové letadlo k nouzovému přistání na rušné dálnici v newyorském Bronxu. Tři lidi na palubě vyvázli bez vážnějších zranění. Stroj z roku 1966 manévr hladce zvládl a nezpůsobil ani srážku aut. Zatím není jasné, proč muselo letadlo nouzově přistát, vyšetřovatelé jako o možné příčině uvažují o technické závadě nebo nedostatku paliva.

Video Malé letadlo Piper PA28 nouzově přistálo na newyorské dálnici
video

Malé letadlo nouzově přistálo na newyorské dálnici

Vyhlídkové letadlo se po přeletu nad sochou Svobody vracelo na domovské letiště v Danbury ve státě Connecticut, když muselo kvůli náhlým problémům přistát na rušné komunikaci Major Deegan Expressway. Podařilo se mu to poměrně hladce a nezpůsobilo žádnou kolizi aut. Na silnici pak byl krátce přerušen veškerý provoz do chvíle, kdy se letadlo podařilo záchranářům dostat mimo vozovku.

Na Kennedyho letišti sklouzlo z ranveje letadlo
Zdroj: REUTERS

Provoz na Kennedyho letišti v New Yorku se dnes na dvě hodiny zastavil, když letadlo Bombardier CRJ jet po přistání sklouzlo z ranveje do sněhu. Letadlo společnosti Delta Connection let číslo 4100 přiletělo z Kanady s 35 cestujícími na palubě. Mluvčí Federálního úřadu pro letectví Kathleen Bergenová uvedla, že letoun sklouzl do sněhu, když odbočoval na rolovací dráhu.

Video Boeing 767 společnosti SAUDI ARABIAN nouzově přistál  v Medině
video

Boeing 767 nouzově přistál v Medině

Nouzovému přistání se nevyhnul ani Boeing 767-300 registrace HS-BKE letecké společnosti Saudi Arabian Airlinesinka z Íránského Mashadu. Na palubě letadla bylo celkem 315 lidí, z nichž 29 se při manévru zranilo. Nehoda se stala na letišti v Medině. Letadlo mělo zřejmě problémy s podvozkem, podařilo se mu přistát až na třetí pokus.

Saudi Arabian Airlines Boeing 767-300
Zdroj: airliners.net