Prsty izraelské ruskojazyčné mafie sahají až do střední Evropy

Jeruzalém - V přepočtu 90 miliard korun vydělává izraelské podsvětí ročně na černých sázkách a prostituci. Mafiánské klany mají vybudované kontakty se zahraničím a jsou zapojené do pašování lidí a drog, podvodů s nemovitostmi a v neposlední řadě i do tak zvaných zločinů bílých límečků. Právě v legálním podnikání s černými penězi je hodně aktivní izraelská ruskojazyčná mafie, jejíž prsty sahají až do střední Evropy.

Video Izraelská policie vyhlásila boj místní mafii
video

Izraelská policie vyhlásila boj místní mafii

Mafiánskou válku rozpoutaly pumové atentáty v Tel Avivu a letovisku Aškelon, které podle izraelské policie mají na svědomí právě znepřátelené mafiánské klany. V Aškelonu výbuchy zabily a zmrzačily několik lidí zločineckého klanu Domrani. Klany ale o sféry vlivu a o peníze už nebojují jen mezi sebou - v posledních letech si začaly troufat i na vyšetřovatele. Puma, která jen náhodou nezabila jednoho z hlavních protimafiánských žalobců, odstartovala v židovském státě novou vlnu boje proti zločinu.

Jak v roce 1995 ukázal zátah české policie v restauraci u Holubů patřící rusko-izraelskému kmotrovi Semjonu Mogilevičovi, prsty izraelské ruskojazyčné mafie sahají i do střední Evropy. A podle české policie se teď právě jeho lidé do Česka zase vracejí.