Podle agentury Reuters má Málikího blok Právní stát 93 křesel, tedy více než jeho hlavní šíitští rivalové z hnutí duchovního Muktady Sadra a Nejvyššího islámského iráckého shromáždění dohromady. Ti budou mít podle Reuters 57 křesel. Agentury AP a AFP tvrdí, že Právní stát má 92 křesel a že vyhrál v deseti z 18 iráckých provincií.
Dubnové volby byly třetí od invaze v roce 2003, ale první po stažení amerických vojáků z Iráku. Málikímu se dávaly největší šance na vítězství, ale s tím, že ho čekají složitá a zřejmě dlouhá vyjednávání s budoucími koaličními partnery. K urnám přišlo 62 procent z 22 milionů oprávněných voličů.
Podle ústavy má prezident země požádat nový parlament, aby se sešel 15 dní po ratifikaci volebních výsledků. Poslanci pak mají vybrat příštího premiéra a předsedu parlamentu.
Předvolební období poznamenalo násilí, při němž zahynuly stovky lidí. Dlouhodobě špatná bezpečnostní situace v západní provincii Anbár vedla například volební komisi k omezení hlasování v této části Iráku. Otevřeno tam bylo pouze 70 procent volebních místností.