Od dnešního rána příslušníci ABW analyzují data z počítačů zadrženého. Operace probíhala v budově ministerstva obrany, kde měl zadržený údajně přístup k cenným informacím. Rádio ZET uvedlo, že během paralelního zásahu byl pro stejné podezření zadržen i právník, který měl jak polské, tak ruské občanství. Podezřelí údajně nepracovali společně, vyšetřování obou případů proto řídili různí žalobci.
Právě Polsko patří k největším kritikům Ruska a jeho vlivu na východě Evropy. Šéf Kremlu Vladimir Putin ale dal před časem pokyn ke stažení vojsk od hranic s Ukrajinou. Kyjev i Západ mezitím začaly připouštět, že ruských vojáků v oblasti ubylo. O možném mírovém urovnání konfliktu by pak měli prezidenti obou zemí jednat v pátek v Miláně.
Během ukrajinského „příměří“ dosud zemřelo už přes 330 lidí
Klid zbraní na východě země - ohnisku celého sporu - trvá už 40 dnů, nekončící boje mezi separatisty a vládními vojsky si ale přitom vyžádaly už přes 330 mrtvých. Oběti jsou hlášeny nejen mezi ozbrojenci a vojáky, ale i civilisty. Vice než stovka příslušníků ukrajinské Národní gardy je navíc aktuálně v obklíčení povstalců poblíž Luhansku. Situace je tam prý kritická, neboť ukrajinské jednotky utrpěly ztráty jak lidí, tak bojové techniky.

Navzdory příměří se na Ukrajině dál bojuje
Tvrdé boje probíhaly v této oblasti celé úterý a střílelo se i dnes. Separatisté prý mají k dispozici 20 tanků a dvě desítky dalších obrněných vozidel. Několik zraněných a otřesených vojáků padlo do zajetí, včetně velitele praporu.
Aktuální informace z místa teď není možné dostat kvůli intenzivní palbě z těžkých zbraní, informoval gubernátor Luhanské oblasti Hennadij Moskal. Snahy představitelů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) domluvit telefonicky příměří s vedením samozvané Luhanské lidové republiky byly podle něj marné. Ozbrojenci takzvaného Donského vojska se odmítají podřídit velení v Luhansku.